postheadericon Ścieżki biegowe i Nordic Walking w Krakowie

Na mieszkańców i turystów odwiedzających Kraków czeka nie tylko coś dla ducha w postaci mnóstwa atrakcji turystycznych ale i również coś dla ciała, czyli kilometry tras do biegania i spacerowania. Są one dostępne dla każdego, kto chciałby zdrowo spędzić czas na świeżym powietrzu. Ścieżki biegowe i Nordic Walking w Krakowie to idealne rozwiązanie dla amatorów aktywnego wypoczynku.

Oznakowane trasy biegowe i spacerowe są dostępne dla wszystkich przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Co więcej, na określonych odcinkach ścieżek, w pewnych godzinach można uczestniczyć w grupowych zajęciach rekreacyjno-sportowych, prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów z tego tytułu!często na trasach tych odbywają się krakowskie imprezy biegowe.

Obecnie do dyspozycji jest sześć ścieżek biegowych i tras Nordic Walking. Za darmo, bez żadnych opłat można z nich korzystać do woli. Jedynym wymogiem jest przestrzeganie regulaminu.

Trasy dla biegaczy w Krakowie

  • Błonia Krakowskie

To chyba najpopularniejsza krakowska ścieżka biegowa. Uczestnicy pokonują trasę 3,5 km, biegnąc nawierzchnią asfaltową i trawiastą.

  • Łąki Nowohuckie

Trasa liczy niemal 6 km.Przeznaczona jest raczej dla bardziej zaawansowanych amatorów.

  • Park Kultury i Wypoczynku przy AWF

3,5 km odcinek można pokonać z przyjemnością.

  • Park Zakrzówek

To jedna z piękniejszych i spokojniejszych tras. Ma niecałe 2km więc idealnie nadaje się do biegania z całą rodziną.

  • Zalew Nowohucki

Krótka, łatwa do pokonania trasa biegowa.

  • Bulwary Wisły

Ścieżka dla biegaczy – estetów. Piękny krajobraz i liczne atrakcje (np. Smok Wawelski) umilą drogę.

Ścieżki Nordic Walking w Krakowie

Forma aktywności fizycznej polegająca na energicznym maszerowaniu z kijkami przywędrowała do nas prosto z Finlandii, stając się bardzo szybko modnym i popularnym sportem. Nordic Walking można uprawiać bez względu na wiek, płeć czy kondycję. Wystarczą dobre chęci i …kijki. Trasy do uprawiania tego sportu pokrywają się ze ścieżkami do biegania. Należy jednak pamiętać, że darmowe zajęcia Nordic Walking odbywają się w innych dniach i godzinach.