postheadericon Program imprezy sylwestrowej

Krakowski Bieg Sylwestrowy przyciąga rokrocznie wiele osób, które chcą spróbować swoich sił w biegu na średnim dystansie. Zawody te to nie tylko sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu czy poznanie historii i kultury zabytkowej części miasta. Dla wielu ta impreza sportowa jest świetnym pomysłem na Sylwestra w Krakowie. Stanowi bowiem idealne połączenie sportowej rywalizacji z atmosferą sylwestrowych szaleństw. Można by rzec, że jest rewelacyjnym wstępem, rozgrzewką przed całonocną zabawą.

Program imprezy sylwestrowej jest w zasadzie niezmiennie taki sam od kilku lat. XI edycję, podobnie jak w latach ubiegłych, poprzedzą zapisy w Biurze Zawodów tych, którzy do tej pory nie zdążyli tego zrobić z różnych przyczyn. Wiele osób decyduje się spontanicznie, “z marszu” do wzięcia udziału w rywalizacji. Uczestnicy mogą się zgłaszać od godziny 8.00 do 11.30.

Natomiast od 10.00 również do 11.30 przyjmowane są kandydatury na najlepsze przebranie. Trzeba nam bowiem pamiętać, że nagrody są również przewidziane i w tej kategorii. Przebierańcy mają bardzo oryginalne i często nietypowe pomysły, które dodatkowo uatrakcyjniają bieg sylwestrowy.

W programie Krakowskiego Biegu Sylwestrowego przewidziano również wspólną rozgrzewkę dla uczestników o godzinie 11.40. Przygotowanie swojego ciała do wysiłku, zwłaszcza, gdy na zewnątrz panują zimowe temperatury jest niezwykle istotna. Niemniej jednak zaleca się również przeprowadzenie indywidualnych ćwiczeń rozgrzewających już wcześniej.

O 11.55 następuje uroczyste otwarcie imprezy sylwestrowej z udziałem ważnych osobistości Miasta Krakowa. Punktualnie w samo południe biegacze startują i rozpoczyna się emocjonująca rywalizacja. Program Biegu Sylwestrowego w Krakowie ani też regulamin nie zabrania rodzinom uczestników kibicowania im na całej długości trasy. Należy jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Najbardziej wyczekiwany moment imprezy, czyli wręczenie nagród i dekoracja zwycięzców została podzielona. O godzinie 13.00 trofea otrzymują laureaci Smoczej Piątki. O 13.20 nagradzani są zwycięzcy Radosnej Dziesiątki. W końcu o 13.40 następuje rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze, najoryginalniejsze i najciekawsze przebranie.

Impreza biegowa kończy się oficjalnie o 14.00, choć atmosfera zaciętej rywalizacji i dobrej zabawy towarzyszy uczestnikom i ich rodzinom jeszcze długo.