postheadericon Porady dla biegaczy

Jeśli jesteś już przekonany do aktywnego spędzenia czasu i wystartowania w imprezie biegowej, wybrałeś już trasę Biegu Sylwestrowego i zapoznałeś się z regulaminem, zapraszamy do krótkiej lektury niniejszego poradnika. Znajdziesz w nim najistotniejsze porady dla biegaczy początkujących jak i tych zaawansowanych. Być może wiedza tutaj zawarta, przyda ci się podczas zawodów.

Zanim wystartujesz w Krakowskim Biegu Sylwestrowym

  • Trenuj. Bieg, nawet ten na niewielkich dystansach, wymaga wcześniejszego przygotowania. Poszukaj odpowiedzi na pytania: jak prawidłowo biegać, jak oddychać podczas biegu. Zwróć uwagę na technikę biegania.
  • Przebadaj się.Są osoby, którym wysiłek fizyczny może zaszkodzić. W celu uniknięcia niebezpiecznych sytuacji, wykonaj kilka niezbędnych badań. Najlepiej udaj się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli zaobserwuje on coś niepokojącego, powie ci, jakie badania zrobić przed wystartowaniem w biegu.
  • Zadbaj o odpowiednią formę i kondycję fizyczną swojego organizmu. Jeżeli posiadasz niedobory jakichkolwiek składników pokarmowych, soli mineralnych czy tłuszczów uzupełnij je odpowiednimi odżywkami, preparatami białkowymi, aminokwasami czy napojami izotonicznymi. Specjaliści ze sklepu Extrememuscle.pl doradzą i skomponują mieszankę białek, cukrów i mikroelementów odpowiednią dla Twoich indywidualnych potrzeb.
  • Kup dobre buty do biegania.Podczas biegu, twoje stopy i nogi są szczególnie narażone na urazy, zwichnięcia czy nawet złamania. Warto więc zaopatrzyć się w specjalne obuwie. W każdym sportowym sklepie możesz poprosić o fachową pomoc w ich wyborze. Pracują tam osoby, które udzielą ci rady.
  • Zaopatrz się w odpowiednie ubranie. Oczywiście możesz uznać porady dla biegaczy za zupełnie nieprzydatne i oderwane od rzeczywistości i biec w dżinsach czy sukience. Zastanów się jednak, czy na pewno będzie ci wygodnie w takim stroju. Radzimy zakupić bluzę, kurtkę i spodnie dresowe do biegania.

Przed samymi zawodami biegowymi

  • Znajdź chwilkę na porządną rozgrzewkę.
  • Zastanów się, czy nie założyć kurtki. Pamiętaj, że zawody odbywają się bez względu na warunki atmosferyczne.
  • Sprawdź, czy twój numer startowy został dobrze przyklejony.

O czym pamiętać podczas Biegu Sylwestrowego

  • O technice biegu. Przede wszystkim radzimy rozluźnić ciało. Ręce powinny być lekko ugięte a kroki małe i szybkie, nie tupiące i ociężałe czy zbyt duże.

Przedstawione tutaj porady dla biegaczy, to najważniejsze sugestie i zalecenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czy też biegać nie rekreacyjnie a zawodowo, polecamy specjalistyczną literaturę. Wiele informacji znajdziesz też na forach związanych z bieganiem. Nie powinieneś mieć żadnych trudności z ich znalezieniem.