postheadericon Imprezy biegowe w Krakowie i okolicach

Bieg Sylwestrowy nie jest jedyną imprezą biegową, która odbywa się w Krakowie. W pięknym grodzie Kraka i jego najbliższej okolicy organizowane są również inne zawody w biegach krótko i długodystansowych.

Imprezy biegowe w Krakowie i okolicach:

  • Cracovia Maraton

Maraton odbywa się co rok, nieprzerwanie od 2002 roku. Jego hasłem czy motywem głównym jest „z historią w tle”. Bieg odbywa się niezwykle atrakcyjną i widokową trasą. Zawodom patronuje Prezydent Miasta. Organizatorami głównymi są natomiast Gmina Miejska Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Trasa liczy 42,195 km. W biegu mogą wystartować wszyscy, którzy na dzień startu mają ukończone 18 lat, wniosą stosowną, określoną regulaminem opłatę startową, dokonają rejestracji i oświadczą o braku przeciwwskazań do biegu.

  • Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim, „Bieg Trzech Kopców”

To impreza stawiająca sobie za główny cel, promowanie biegania jako jednej z form aktywności fizycznej a także zapoznania uczestników biegu z atrakcjami turystycznymi, historyczno-kulturalnymi miasta Krakowa. Trasa liczy 13 km. W biegu mogą wystartować wszyscy, którzy ukończyli 15 rok życia. Uczestnicy niepełnoletni są jednak zobowiązani do dostarczenia pisemnej zgody rodziców na udział w zawodach. Rywalizacja jest zacięta, bo i walczyć jest o co. Nagroda główna to 1.600zł.

  • Bieg Kraków – Skotniki

Wpisuje się w imprezę sportową, która organizowana jest przez Skotnickie Stowarzyszenie Sportowe. W biegu głównym mogą wziąć udział ci, którzy ukończyli 16 rok życia (za zgodą rodziców) oraz przedstawią stosowne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych.

  • Międzynarodowy Bieg Skawiński

Imprezie patronuje burmistrz Skawiny. Trasa biegu głównego liczy 10 km. Mogą w nim startować osoby, które ukończyły 16 rok życia (zgoda rodziców).

  • Bieg Śladami Panien Zwierzynieckich

To jeden z najbardziej kameralnych a zarazem oryginalnych biegów. Liczy zaledwie 100 uczestników (liczy się kolejność zgłoszeń). Trzeba mieć ukończone 18 lat.

  • Bieg w Pogoni za Żubrem

Impreza organizowana jest w Niepołomicach, niedaleko Krakowa. Trasa główna liczy 15 km. Jego główne cele to promowanie biegania i miasta Niepołomice.

  • Półmaraton Marzanny

Bieg, którego głównym celem jest przywitanie wiosny w trochę inny niż zazwyczaj sposób, zerwanie z zimową ociężałością i ospałością.

Imprezy biegowe w Krakowie i okolicach cieszą się ogromną popularnością. Startuje w nich wiele osób z całej Polski ale i z zagranicy. W każdym z nich obowiązuje ubranie biegowe.